Boşanma Avukatı

Boşanma Avukatı
Boşanma Davası Nasıl Açılır?
İyi bir boşanma avukatı duygularınızı farketmelidir. Boşanma davası süreci zordur. O yüzden süreç boyunca size yardımcı olacak bir boşanma uzmanı avukat bulmanız ön şarttır. Öyleyse uzman bir ankara boşanma avukatını ne şekilde bulabilirsiniz? Bununla birlikle duruşmanız çekişmeli mi ya da anlaşmalı mı olacak?
Aynı zamanda boşanma davası nasıl açılır ona da değinelim. Boşanma davası iki şekilde açılmaktadır. Eğer eşler evliliği sonlandırma hususunda anlaşırsa aile hakimine müracaat etmeleri durumunda anlaşmalı şekilde ayrılabilirler. Anlaşmalı olarak boşanmanın gerçekleşmesi için evliliğin minimum bir yıl devam etmiş olmasıgereklidir. Eğer evlilik bir seneden kısa devam etmiş ise eşler anlaşmalı şekilde ayrılmak için müracaat edemezler. Bu halde çekişmeli tarzda başvuruda bulunmak zorundadırlar. Anlaşmalı biçimde evliliğe son vermek için aile mahkemesine bir anlaşmalı boşanma protokolü sunmaları zorunludur. Bu anlaşma metninin bir boşanma avukatı tarafından hazırlanması faydalı olacaktır. Bunun ardından taraflar mahkemeye çıkmalı ve anlaşmalı boşanma metnini kabul ettiklerini belirtmelidirler. Çekişmeli olarak ayrılmak için bir boşanma gerekçesine ihtiyaç bulunmaktadır. Bu evliliğe son verme sebebinin haklı olması gereklidir. buna ek olarak boşanma gerekçesinin kanıtlanması lazımdır. Boşanma davasında davacı eş boşanma nedenlerini her türlü kanıtla ispatlayabilir. Örneğin telefon kayıtları kanıt olarak ileri sürülebilir. Çekişmeli boşanma davaları oldukça uzun sürebilmektedir. Dava süresini hızlandırmak için bir boşanma ile ilgili avukattan yardım alınmalıdır.


Boşanma Avukatı kesinlikle aklımıza güzel düşünceler getirmez. Bunun nedeni farkındalığımız olabilir mi? Boşanma Avukatlarının bir çoğu toplumumuzu iyileştirmek sebebiyle seçmemiştir avukatlığı. Bir çok avukat , avukatlık yapmaya finansal sebepler etkisiyle başlamıştır. Bu sebeple Ankarada boşanma avukatınızı seçerken ince okuyup sık dokumalısınız.
Fazlasıyla boşanma avukatı var. İyi boşanma avukatını ne şekilde seçeceğim?
Boşanma avukatınızı seçerken en güzel yol arkadaşlarınızın tavsiyesidir. İkinci yol ise googledan detaylı bir araştırma yapmaktır. Eğer bu yola karar verdiyseniz bulduğunuz boşanma avukatlarını tavsiye eden internet blogları da aynı şekilde bulacaksınızdır.

Boşanma davalarında bilinmesi gereken noktalar. Öncelikle boşanmak isteyenler anlaşmalı olarak mı yoksa çekişmeli olarak mı boşanacaklarına karar vermelidirler. Eğer taraflar boşanma ve boşanmanın maddi sonuçları konusunda anlaşabilmekteyseler ve evlilik bir yıldan Bu Sayfada çok sürmüş ise taraflar anlaşmalı biçimde boşanmalıdırlar. Çünkü anlaşmalı boşanma davası hem çok kısa zamanda bitmekte hem de tarafları mahkemeye kanıt sunma yükünden kurtarmaktadır. Ama eşler anlaşamazlarsa bu halde davanın çekişmeli şekilde açılması zorunludur. Tarafların mahkemeye başvururken boşanma davası avukatı tutması gerekli değildir. Ama iyi bir boşanma davası avukatından destek alınması boşanma davasının oldukça hızlı bitmesini sağlar. Toplumda ilk davayı açan tarafın kusurlu olduğu gibi bir düşünce bulunur. Oysaki davayı mahkemeye ilk kimin başvurduğunun herhangi bir önemi yoktur. Bu yüzden boşanmayı düşünen eşin boşanma davasını açması gerekir. Açılan davanın bitmesi için boşanma davasını açan eşin davasını ispat etmesi gerekir. Eğer {dava açan|boşanma davası açan|boşanmak için dava açan eş davasını {kanıtlayamazsa|ispatlamazsa|ispat edemezse derdest olan boşanma davası reddedilir. Eşler boşanmanın yanında nafaka, maddi manevi tazminat, çocuğunun velayeti, müşterek çocuk için tedbir nafakası isteme hakkına sahiptirler. Eşler boşandıktan sonra eğer ortak edinilmiş mülkleri mevcut ise mal paylaşımı davası açma hakları vardır. Bu tarz davalarda vekalet ücreti değişiklik gösterir. Boşanma konusunda uzman olan bir avukat haklı olarak emeğinin hakkını isteyecektir. Bu konu avukat ile müvekkil anlaşma ile belirlenir. Baro tarifesinin üzerinde olmak şartıyla herhangi bir bir tutar belirlenebilir. Boşanma davaları oldukça uzun sürebilen davalardandır. Bir davanın sonuçlanması tahmini bir yıl sürer. Bu süreyi kısaltmak için iyi bir boşanma avukatından yardım almak gerekir. Böylece taraflar hak kaybına uğrama riskinde de kurtulabilirler.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “Boşanma Avukatı”

Leave a Reply

Gravatar